Tron Network je objavio rekordne kvartalne prihode uglavnom vođene povećanjem aktivnosti stabilnih skokova i nastojanjem da se uhvati dio rastućeg tržišta memecoina.
Tron Network je ostvario rekordnih 577 miliona dolara prihoda u trećem kvartalu, što ga stavlja ispred glavnih blokova uključujući Bitcoin i Ethereum u smislu kvartalnog prihoda.
Tron je u trećem kvartalu donio prihod u vrijednosti od 577,2 miliona dolara, pri čemu je 74% prihoda dolazi od udjela, dok je 26% došlo od spaljivanja, prema podacima Tronscana, koje je takođe citirao osnivač Trona Justin Sun u objavi od 2. oktobra za X.
Prema podacima Token Terminala, Tronove ukupne naknade i prihodi su nadmašili veće rivalske mreže kao što su Bitcoin i Ethereum, koje su objavile kvartalne prihode od oko 56,3 miliona dolara i 256 miliona dolara.
Vrijedi napomenuti da postoje značajne razlike u načinu na koji blockchain mreže ostvaruju prihod, često kroz složenu kombinaciju naknada, prihoda i drugih tehničkih načina. Poređenja na bazi čistog prihoda ili naknada možda neće savršeno odražavati ukupan prihod blockchaina.
Tron trenutno stoji iza Ethereuma kao drugog po veličini blockchaina za stabilne coine, što čini skoro 35% tržišne kapitalizacije stabilnih coin-a od 172 milijarde dolara, prema podacima DefiLlame.
Tron network je popularna među korisnicima na tržištima u razvoju Južne Amerike i Afrike, gdje visoka inflacija i zabrinutost za domaću valutu često dovode do velike potražnje za stabilnijom imovinom kao što je stabilni coin Tether (USDT) vezan za američki dolar.
U trenutku objavljivanja, Tether čini 98,3% svih stabilnih depozita i aktivnosti na Tron mreži.
Upad Justina Suna u sektor memecoina takođe je dao mreži mali poticaj u smislu prihoda, a njegov samozvani memecoin deployer SunPump lansirao je umjeren uspjeh.
SunPump — imitacija proizvoda memecoin launchpad pump.fun baziran na Solani — je generisao 1 milion dolara prihoda u roku od 11 dana od objavljivanja i ostvario je ukupno 5,4 miliona dolara prihoda od lansiranja 9. avgusta.
Tron je zabiljeležio najveći dan prihoda 21. avgusta, kada je inkasirao nešto više od 5,4 miliona dolara u rasponu od 24 sata, nakon što je Tether ubrizgao novi USDT od milijardu dolara 20. avgusta, prema podacima DefiLlama.
Upozorenje
Na samom kraju morate imati na umu da je ulaganje u kriptovalute i druge početne ponude kovanica („ICO“ – Initial Coin Offer) jako rizično i špekulativno, pa ovaj tekst nije preporuka vlasnika stranice kripto.ba ili pisca ovog teksta, da ulažu u kriptovalute ili druge ICO. Pošto je situacija svakog pojedinca jedinstvena, prije donošenja bilo kakve finansijske odluke, uvijek trebate konsultovati kvalifikovanog stručnjaka za ulaganja. Kripto.ba ne daje nikakve garancije u pogledu tačnosti ili pravovremenosti ovdje sadržanih informacija.